7. Epikurejczyk

Epikurejczyk, entuzjasta.

Helen Palmer w swojej książce piszę:
 Nastawieni na doznania szczytowe, jakby to szampan, a nie krew krążył w ich żyłach.
Entuzjasta, to kreatywna postać, która potrafi łączyć odległe dziedziny, motywować i inspirować innych do działania, dusza towarzystwa i osoba wokół której gromadzą się inne na imprezach, czy w przypadku grupowego działania.
Siódemka, to również typ epikurejczyka, który najbardziej skupia się na doznawaniu przyjemności i osobowość, która najbardziej ucieka od wszystkiego, co nieprzyjemne. Ucieka zatem od pracy, obowiązków, rutyny, monotonii, wypełniania dokumentów, ale również jest to powód uciekania od głębszych uczuć i emocji, gdyż to tam spotkać można te nieprzyjemne, które wywołają ból.
Siódemka, jako typ z głowy zapada się w fantazjowanie, marzenia, snucie planów i wyznaczania sobie celów.
Typowym dla Siódemki jest rozpoczynanie projektu, i porzucanie go w momencie, przejścia z fazy planowania, to fazy działania. Pierwsze monotonne zadanie związane z całością, jest ostatnim jakie wykonuje Siódemka.

Epikurejczyk jest idealnym kompanem do zabawy, podróży, lub organizacji przyjęcia, entuzjazm, swoboda i naturalne pokłady energii sprawiają, że można się przy nim poczuć swobodnie i samemu przejąć cześć tej energii. Ma to jednak swoją mroczną stronę, która ujawnia się w przypadku kontynuacji działań lub ustalania twardych albo z góry określonych zasad. Nieskłonna do poddawania się rygorowi i zasadom, które nie wynikają bezpośrednio z jej światopoglądu, siódemka może złamać dane słowo nie widząc w tym nic złego. Podejście Siódemki do obietnicy, czy postanowienia jest na tyle swobodne, że może interpretować zdradę partnera, jako potrzebę eksploracji swojej seksualności.

Siódemki jednak przy całej swojej fantazji potrafią łączyć pozornie oddalone ze sobą punkty. Jeżeli zaangażują się do tego w pracę, jako przewodnik, lub przywódca grupy, albo projektu, będą znakomicie motywować do pracy i wzmacniać mocne strony jej członków. Siódemka nie narzuca z konieczności swojej wizji i jest gotowa na naturalny wkład uczestników w przedsięwzięcie, widząc zaangażowanie innych. Jeżeli nie porzuci projektu, znajdując w nim nowe pola do eksploracji, będzie dobrym przywódcą, ale również dobrym przyjacielem, który jest w gotów pozytywnie zaskakiwać i swoją lekkością bycia dodawać otuchy i energii przyjacielowi, partnerowi, lub członkom zespołu.

Drogą do rozwoju dla siódemek jest skontaktowanie się ze swoimi potrzebami wewnętrznymi, emocjami, gotowość do cierpienia, wyspecjalizowanie się, ale również uświadomienie, że lenistwo jest tak naprawdę ukrytym strachem.