3. Wykonawca

Wykonawca, Działacz

Trójka, to działacz w czystej postaci, osoba, która wykonuje bez snu i wytchnienia zadanie, w które zdecyduje się naprawdę zaangażować. Wykonawcy lubią się społecznie i towarzysko określić, dobrze skomunikowani ze swoim ruchem, są sportowcami zapaleńcami, albo wręcz mistrzami.

Mówi się, że społeczeństwo amerykańskie jest przejawem typowej Trójki, w której dominuje praca, ale również rola, czy poza, jaką przyjmują, ponieważ drugą stroną jest osadzenie się w swojej roli, które to często uniemożliwia bycie obiektywnym. Jeżeli obiektywizm w danej sytuacji kłuci się z ogólnie przyjętym standardem, to Trójka na pewno w tę stronę nie pójdzie.

Ukrywa się za fasadą, która jest stworzona z oczekiwań środowiska. Odcięta od swoich prawdziwych potrzeb Trójka, jest świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, potrafi mieć wiele zainteresowań, pasji, a przy tym chce być lubiana, i szanowana za swoją pracę i umiejętności. Mimo, że Trójka, to główny numer (czysty) części emocji, jednak zaskakująco długą drogę musi Ona przebyć do poznania swoich prawdziwych potrzeb, emocji i stanów. Trójki potrafią rozróżnić, kiedy w relacji z innymi kierują się oczekiwaniami innych, a kiedy to ich wnętrze dochodzi do głosu.
Trójki, które wyspecjalizują się w swoim działaniu są oddane pracy, wręcz popadają w pracoholizm, a przy tym chcą uznania swojej pracy i jej efektów. Nie rozmawiają o swoich stanach wewnętrznych, wolą skupić się czynnościach, które potrafią wykonywać w sposób niezmordowany, ale również bardzo efektywny.

Wykonawcy potrafią wejść w relację, czy związek dlatego, że to im społecznie się przysłuży. Chcą mieć kogoś, kto spełnia rolę emocjonalnego partnera, jednak samemu nie chcą zbytniej otwartości na emocję. Będą świetnymi partnerami na bal, czy imprezę, gdzie mogą zaprezentować swoją rolę, jednak nie chcą już w relacji jeden na jeden okazywać swoich uczuć, czy nawet rozmawiać o nich.

 

Dla Trójek polem rozwoju jest eksplorowanie swoich prawdziwych potrzeb, stanów, odczuć i wchodzenie w szczerą relację z partnerem, w której oboje przyjmują pozycję takie, jakie płyną z ich emocji, uczuć, a nie tylko z konwencji, jakie zakłada ów związek.