2. Dawca

 Dawca

Dawca, to osoba ciepła, gotowa do poświęceń, oddana, zabawna i ciepła. To ktoś, kogo docenia się w grupie, potrafi być świetnym kompanem, przyjacielem, partnerem, czy oddanym członkiem jakiejś inicjatywy.
W swojej kryzysowej wersji  jest zaborcza, manipuluje i wymusza na drugiej osobie uwagę a do tego  potrafi porzucić ją, gdy zobaczy, że nie ma już z jej strony żywego zainteresowania.
Dwójki to istoty stworzone do bycia w parze. W trakcie najmniejszego nawet kontaktu podświadomie ważą i oceniają relację, na podstawie szacunku i zaangażowania drugiej strony w relację. Chcą zauraczać swoją osobą, co w skrajnym złym przypadku może doprowadzić do tego, ze będą gotowe manipulować drugą osobą, byle by tylko tamta nie straciła Dwójki z pola widzenia i zaangażowania.
Dwójka nie kryje się ze swoimi emocjami i swoją seksualnością, będąc jednocześnie blisko centrum ruchu na w sobie sporo energii do wykonywania zadań i jeżeli tylko otrzyma od przełożonego dostatecznie dużo zaufania i potwierdzenia swojej wartości, to będzie lojalnym i oddanym pracownikiem.
To samo tyczy się związku, w którym jest szczerze zaangażowana i o ile nie partner wciąż ją adoruje, to jest blisko nie manipulując. Jednak Dwójki mają w swojej naturze jeszcze element zbytniego seksualnego zaangażowania, który objawiać się może wręcz natarczywością, czy brutalnością, jeżeli nie otrzymają to, czego oczekują.
Jednocześnie Dwójka, jako przełożony, który otrzyma odpowiedni szacunek i będzie się jawnie doceniało jego wkład, jest łagodny i pomocny. Nieszanowany i lekceważony potrafi mścić się na pracowniku i zabierać mu jego przestrzeń, do może doprowadzić wręcz do nadużyć, lub mobbingu.

 

Polem rozwoju dla Dwójki jest uświadomienie sobie, że jej wartość nie jest uzależniona, tylko od szacunku i stopnia zaangażowania, jakimi obdarzają ją inni ludzie. Dwójka musi odnaleźć swoją niezależność i odkryć, co dzieje się z lękiem przed brakiem zaangażowania drugiej strony.