Kim jestem:

Cześć, jestem Mateusz

Mówiąc, „jestem” przychodzi mi do głowy, że należy być uważnym na to, co piszę, będąc uważnym na to, co czuję pisząc.

Jestem… ojcem; mężem; trochę filozofem; trochę podróżnikiem; coachem – fascynuje mnie człowiek i poszukiwanie odpowiedzi na wezwanie „poznaj samego siebie”.

Jestem mężem i ojcem w szczęśliwej rodzinie. Mam trójkę dzieci, które codziennie przypominają mi o tym, że należy każdy dzień traktować tak samo ważnie, jakby był ostatnim. Wspaniałą żonę, dzięki której mam niesamowitą możliwość przyglądania się samemu sobie, nie szczędzi mi trudnych słów wypowiadanych w pełnej akceptacji i miłości. Ja sam mogę kochać i być kochanym, a dodatkowo wzrastać, jako człowiek i jako mężczyzna.

Fascynuje mnie człowiek, z tego powodu ukończyłem:

Coaching Filozoficzny – studia licencjackie, w trakcie których doświadczałem coachingu na wielu różnych płaszczyznach, poprzez praktyczne warsztaty, teorię psychologii i coachingu, ale również dzięki filozofii. Arteterapia, trening interpersonalny, 135 godzin warsztatów coachingowych, ale również takie przedmioty, jak „Jak zostać nadczłowiekiem – półprzewodnik filozoficzny” o filozofii Nietzschego

Trwająca dwa lata akademia trenera rozwoju osobistego – 400 godzin pracy grupowej w nurcie terapii filozoficznej, ćwiczeń, medytacji, praktyki, ale przede wszystkim doświadczania procesu.

Moja praca licencjacka dotyczyła Enneagramu, jako narzędzia coachingowego – jest to jeden z moich ulubionych metod i sposobów na opisanie wnętrza człowieka, oraz naszego zmagania osobowości z esencją.

Pracowałem w różnych zawodach – sprzedawałem nieruchomości, prowadziłem firmę remontową, łowiłem raki na kutrze w Szwecji i malowałem tam domy, lepiłem pizze, byłem animatorem dziecięcym, managerem sprzedaży, itp.

Prywatnie – przejechałem dziesiątki tysięcy kilometrów autostopem, przez wiele lat byłem harcerzem, kocham przestrzeń, bycie w lesie, wolność, jaką daje natura. Do dzisiaj podróżujemy z rodziną pakując się do samochodu i ruszając przed siebie po całej Europie.

Wszystko co robiłem dotychczas w życiu sprowadzało mnie w jedno miejsce – do nieoceniającej, swobodnej i szczerej obecności z drugim człowiekiem.

Jeszcze wiele przede mną, wiele do nauczenia, jednak już teraz chce zaproponować Ci swoją obecność i uważność, oraz pomoc w rozeznaniu się we własnych życiowych sprawach.,

Moje kwalifikacje:

Studia Licencjackie Coaching Filozoficzny – w tym praca lic. „Enneagram, jako narzędzie coachingowe”
Dużo praktycznych zajęć, w tym:
– trening interpersonalny
– arteterapia
– Ponad 130 godzin warsztatów coachingowych
– kurs filozofii
– podstawy psychologii
W trakcie studiów brałem udział w wielu warsztatach, które miały za zadanie poszerzyć moje umiejętności

Akademia Trenera Rozwoju Osobistego – FARO EGO EIMI
Dwa lata spotkań i pracy w grupie w trakcie których poruszaliśmy tematy:
– prowadzenia procesu grupowego
– trening intrapersonalny
– uświadomione mówienie
– praca z ośrodkami: ciało, intelekt, ruch
–  praca grupowa, oraz indywidualna w grupie

IFS przewodnik dla profesjonalistów
Moja krótka recenzja, umieszczona w pierwszym Polskim wydaniu tej książki.

Prowadzę warsztaty w Soterii, czyli półotwartym ośrodku dla osób z zaburzeniami żywienia, oraz z dziennym oddziałem psychiatrycznym dla młodzieży koło Opola. Pracujemy tam z poznawaniem siebie, inteligencją intrapersonalną, poznawaniem części, oraz wdrażam Enneagram, jako narzędzie akceptacji siebie. 

Opinie klientów (zostaw również swoją):

Zapraszam również na mój kanał YouTube: